Uzman Psikolog

Ayşe COŞKUN YILMAZ

Uzman Psikolog

Uzmanlık Alanları
Bireysel Dinamik Psikoterapi & Ergenlerde Kimlik & Kişilik Oluşumu & Yetişkin Psikoterapisi

Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Bilimleri bölümünden 1996 yılında mezun olan Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Ayşe COŞKUN YILMAZ, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde Uygulamalı Psikoloji yüksek lisans programını 2005 yılında tamamlayarak psikoterapi alanında çalışmalarına başlamıştır. Psikoterapi eğitim sürecinde etik ilkeler ışığında psikoloji lisansı okumaya karar vermiş ve 2015 yılında İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Psikoloji lisans eğitimi almıştır. İstanbul Ticaret Üniversitesinde, Prof. Dr. Özcan KÖKNEL ile ‘’Ergenlerde Bilgisayar Bağımlılığı’’ üzerine proje çalışması yapmıştır. Yakın Doğu Üniversitesi’nde Klinik Psikoloji yüksek lisansını tamamlayan Uzman Klinik Psikolog & Psikoterapist Ayşe COŞKUN YILMAZ, halen Viyana Sigmund Freud Üniversitesi Psikoterapi Doktora Programı’na devam etmektedir.

 

20 yıldır eğitim ve psikoterapi alanında kamu ve özel sektörde çalışmalarını yürütmektedir. Yetişkin ve ergenlerde Bireysel Psikoterapi alanında Kaygı Bozuklukları, Fobiler, Kişilik Gelişimi, Takıntılar, Depresyon, Duygusal Olgunlaşma alanlarında çalışmalar yapmaktadır. Bu süreçte birçok ergenle çalışmış ve onlara kişiliklerini yapılandırmalarında rehberlik etmiştir. Sınav Stresi, Korku, Kaygı ve Vajinismus konularını Bilişsel Psikoterapi ve EMDR ile çalışmaktadır. Yetişkinlerde boşluk duygusu, nedensiz huzursuzluk ve kişisel çatışma, stres yönetimi, problem çözme ve karar verme konularında Dinamik Psikoterapi uygulamaktadır. Kişisel gelişim koçluğu, kariyer koçluğu, ebeveyn koçluğu, kurumsal koçluk eğitimleri ve uygulamaları yapmaktadır. Gönüllü olarak AÇEV  7-11 Anne Destek Eğitimi Eğitimciliği ve T.C Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi gibi pek çok eğitim ve seminer programında rol almıştır.

 

Ayrıca pek çok anaokulunun açılması, eğitim programlarının düzenlenmesi, eğitmen eğitimi konularında danışmanlık ve koçluk yapmıştır. Anne-baba tutumları, iletişim becerileri, stres yönetimi, duygusal zeka konularında eğitim ve seminerler vermektedir. 5 yıldır LCW şirketinin part time psikologluğunu yapmaktadır. Uygulamalı Psikoloji Enstitüsü’nde kurucu ve psikoterapist olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Eğitim

Davranış Bilimleri Enstitüsü – EMDR Eğitimi


Omni Hipnoz Akademisi – Hipnoz ve EFT Eğitimi


Bakış Danışmanlık/Nevin Dölek – Çözüm Odaklı Danışmanlık Eğitimi


ID Danışmanlık – ICF onaylı Koçluk & Mentörlük Eğitimi


Bütüncül Psikoterapi Enstitüsü – Üç yıl süren Bütüncül Psikoterapi Teori – Formülasyon ve Süpervizyon Eğitimleri


Jeffrey J. MAGNAVİTA – Unified Psychotherapy Workshop


Vamık VOLKAN – Psikanalitik Psikoterapiler Workshop


Psikoterapi Enstitüsü – Bağlanmanın Nörobiyolojik Temelleri Eğitimi


John F.CLARKİN – Kernberg Days ,Otto F.Khernberg  Ve Frank E.Yeomans Transference -Focused Psychotherapy


Laslie S.GREENBERG – Duygu Odaklı İleri Düzey  Eş Terapisi


Laslie S.GREENBERG – Duygu Odaklı İleri Düzey Bireysel Terapi Süper vizyon süreci devam ediyor.


I.P.I İstanbul Psikodrama Enstitüsü Psikodrama Eğitim süreci.