Uzman Pedagog & Psikoterapist

Sebiha ÜRER

Uzman Pedagog & Psikoterapist

Uzmanlık Alanları
Bireysel Terapi & Çocuk Terapi &
Ergen Terapi & Pedagojik Aile Koçluğu

Uzman Pedagog ve Psikoterapist Sebiha ÜRER, Evangelische Hochschule Darmstadt’da Bildung, Erziehung und Kindheit/Childhood Studies(B.A.) (Pedagoji) ve Soziale Arbeit(B.A./M.A.) (Sosyal hizmet) lisansını ve ardından aynı dallarda yüksek lisansını tamamlamıştır. Lisans tezi “Göçmen Çocukların Kişilik Gelişimi” konusunu ele almaktadır. Yüksek lisans tezinde ise ‘Entegrasyon ve Asimilasyon Arasında Göçmen Türk Çocukları ve Gençleri’ çalışmasıyla göç ve sosyal dışlanmışlığı ele almıştır.

Almanya’daki meslek hayatına 2007 yılında eğitimci olarak başlayan Uzman Pedagog ve Psikoterapist Sebiha ÜRER, Türkiye’de ve Almanya’da farklı eğitim kurumlarında çocuklar ve ailelerle çalışmıştır. Pedagojik Ebeveyn Koçluğu, Çekirdek Aile Terapisi, oyun terapisi, çocuk ve ergen terapileri yürütmüştür. 2016 – 2017 yılları arasında Almanya’da Mülteci Kampında Sosyal Hizmet & Sosyal Sistem Uzmanı olarak, 2017 – 2019 yıllarında Güngören Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğüne bağlı Sosyal Hizmetler Sevgi Evleri’nde Sözleşmeli Personel, Sosyal Hizmet Uzmanı ve Terapist olarak görev almıştır.

Alanında tecrübe kazanarak Türkiye’ye dönen Uzman Pedagog ve Psikoterapist Sebiha ÜRER, farklı oyun terapisi ekolleri ve Hipnoz eğitimleri almıştır. Halen Bütüncül Psikoterapi Eğitimine ve çeşitli psikoterapi yöntemlerinde eğitimlerine devam etmektedir. Bütüncül Psikoterapi Derneği ve Hipnoz Derneği üyesidir.

EĞİTİM